Kantor internetowy

Kantory internetowe regularnie od kilku lat cieszą się nie tylko na świecie, ale również w Polsce coraz większą popularnością. Największy rozkwit tej branży nastąpił po kryzysie finansowym, gdy duża część osób zadłużonych zaczęła rozglądać się za alternatywą dla bardzo drogich w tym czasie spreadów bankowych. Okazało się wtedy, że jedną z opcji pozwalającej na zaoszczędzenie od kilku do ponad 100 złotych na jednej miesięcznej racie jest wymiana danej waluty w kantorach internetowych.

Warto wiedzieć, że zasady działania kantoru internetowego są identyczne do jego stacjonarnego odpowiednika. Różnica polega na tym, że w przypadku kantoru internetowego wszystkie transakcje dokonywane są się w formie bezgotówkowej. Klient, który zarejestrował się w wybranym przez siebie kantorze internetowym, przelewa na konto bankowe e-kantoru wyznaczoną kwotę w jednej walucie, a w zamian uzyskuje przeliczoną kwotę w innej, wybranej przez siebie walucie. W celu zakupienia potrzebnej waluty przed wyjazdem na wakacje nie trzeba obecnie nawet wychodzić z domu.

Co tak naprawdę przyciąga coraz większą liczbę osób do kantorów internetowych? Głównie jest do niski spread, czyli różnica między ofertą kupna, a sprzedaży danej waluty. W przypadku kredytu walutowego bank dokonuje przeliczenia wartości pożyczonego kapitału po kursie kupna waluty zobowiązania. Z kolei przy spłacie bierze już pod uwagę dzienny kurs sprzedaży. Różnica pomiędzy uzyskanymi kwotami jest zyskiem dla danego banku.

Kredytobiorcy nie są jednak zobowiązani do skorzystanie z wymiany walut w banku, w którym zaciągnięty został dany kredyt. Mogą oni zdecydować się korzystać z prawa do wymiany złotówek na wybraną przez siebie walutę, a dopiero później wpłacić na konto instytucji finansowej odpowiednią kwotę. Dzięki licznym ofertom kantorów internetowych rozwiązanie to stało się bardzo korzystne.

Kantory internetowe są bardzo korzystnym rozwiązaniem, które zdecydowanie powinno być rozważone przez osoby posiadające kredyt w innej walucie. Po wejściu na stronę internetową danego kantoru internetowego należy być cały czas czujnym, a także zwracać uwagę nie tylko na niski oraz atrakcyjny spread. Na co powinno się  przede wszystkim zwrócić uwagę? Kluczowe są zapisy w regulaminie, w trakcie czytania nie można zapomnieć o bardzo drobnym tekście przeważnie znajdującym się na samym końcu. Bardzo często okazuje się, że zdecydowanie bardziej klientowi opłaca się skorzystać z kantoru internetowego z mniej korzystnym kursem, ale bez zbędnych opłat, które na pierwszy rzut oka są niewidoczne.

Informacje o kantorach internetowych, wymianie walut online oraz kursach walut.